>Sběr různych článku s různych stránek<

Duben 2011

Záhada jihlavského podzemí

20. dubna 2011 v 23:57 | PetrZettner: youtube

Na nejstrašidelnější anglickou vesnici zaútočily milióny záhadných much

4. dubna 2011 v 18:06 | novinky.cz |  Zajímavá místa

Na nejstrašidelnější anglickou vesnici zaútočily milióny záhadných much

Obecní rada Pluckley, vesnice s největším množstvím "potvrzených" duchů ve Velké Británii, svolala schůzi kvůli nečekané invazi much. V Pluckley v hrabství Kent straší čtrnáct "potvrzených" duchů. A jako by toho nebylo dost, v posledních dnech se tu náhle vyrojily nevídané záplavy much.


Jeden z malebných domků v anglické vesnici Pluckley.

Místní rada se má ještě tento týden sejít a rozhodnout, co s tím. Mouchy hromadně vlétávají do domů i do aut, která vesnicí projíždějí.
Mluvčí obecní rady potvrdil reportérům listu Telegraph, že zdroj zamoření je neznámý: "Místní lidé si stěžují a my jsme se snažili přijít problému na kloub. Zatím se nám ale nepodařilo zjistit, odkud a proč k nám mouchy přilétají. Už nám došly všechny repelenty. Muší útok začal minulý týden a pořád se to zhoršuje. Mluví o tom celá vesnice. Nikdo neví, odkud přilétají. Jsou jich doslova milióny a zdá se, že všechny směřují přímo do Pluckley," zoufá si místní pošťák Sam Archem.

Na mucholapkách je přes 40 much za hodinu

Jedna z tisícovky místních obyvatel Janet Westropová tvrdí, že jen ve vlastním domě teď odchytává přes tři sta much denně: "Jsou všude v domě. Dvě balení spreje proti hmyzu jsem vypotřebovala za necelý týden. Teď jsem přešla na mucholapky a sedá mi na ně přes 40 much za hodinu."
A Emma Douglasová, která vypomáhá v místním obchodě, dodává: "Skoro všichni z vesnice už tu byli a ptali se, co bychom jim proti mouchám poradili. Obvykle tu v této roční době bývá jen pár mušek, ale teď jsou prostě všude. Je to hodně divné."

Kromě much vesnici sužují i duchové

Mezi méně nepříjemné "obyvatele vesnice" patří loupežník kopím přibitý ke stromu, duch cikánky, která uhořela ve spánku, či přízrak oběšeného učitele. V Pluckley se občas objevuje přízračný kočár s koňmi, duch mnicha z místního opatství nebo bílá paní z Deringu, která je prý pohřbena v sedmi rakvích a dubovém sarkofágu, ale i přesto vstává z hrobu. Zjevuje se zde také její příbuzná rudá paní, která straší u místního kostela, a paní z Růžového dvora, která se prý z nešťastné lásky otrávila a nemůže nalézt klid.

Wikileaks chystá zveřejnění utajených dokumentů o UFO

4. dubna 2011 v 17:52 | http://www.novinky.cz |  Vesmír a UFO

Wikileaks chystá zveřejnění utajených dokumentů o UFO

Server Wikileaks údajně plánuje zveřejnění velmi tajných čerstvých depeší týkajících se neidentifikovatelných létajících objektů. Informoval o tom zakladatel stránky Julian Assange. Devětatřicetiletý Australan je hledaný Interpolem kvůli obvinění ze znásilnění a sexuálního napadení ve Švédsku.
Wikileaks chystá zveřejnit další zajímavé informace, zatím není jasné kdy. Ilustrační obrázek

Julian Assange uvedl, že v choulostivých složkách, které budou teprve publikovány, jsou zmínky o mimozemském životě. Neupřesnil však o jaký tip informací půjde a není ani jasné, kdy přesně je server Wikileaks zveřejní.
Assange také informoval, že po zveřejnění série choulostivých dat byl kontaktován obrovským množstvím podivínů, kteří mu podávali "zaručené" informace o tom, jak jim na zahradách přistáli mimozemšťané. Nic takového však zveřejňovat nehodlá.
Jen v minulém roce britské ministerstvo obrany řešilo 400 důvěryhodných případů spatření UFO, což je třikrát více, než o rok dříve.
Některá média již spekulují o tom, že by nově vydané informace mohly vnést světlo na případy amerických vojenských pilotů, kteří tvrdili, že mimozemšťané přistáli na zemi a deaktivovali britské nukleární zbraně.


Pátrání po mimozemšťanech: NASA zveřejnila snímky 1235 planet

3. dubna 2011 v 21:59 | Tn.cz |  Vesmír a UFO
Pátrání po mimozemšťanech: NASA zveřejnila snímky 1235 planetPlanetární systém
Cizí planetární systém. Ilustrační foto
Foto: Oficiální zdroj
Pokud existují mimozemšťané, pak možná žijí na některé z 1235 planet, které na unikátním snímku zveřejnila vesmírná agentura NASA.Fotografie vznikla počátkem roku díky usilovné práci amerických astronomů, kteří hledají v Mléčné dráze planety podobné Zemi.

Tělesa vložili do souhrnného obrázku. Každou planetu představuje různě velká černá tečka umístěna na hvězdě, kolem které obíhá.


Planety

Foto: NASA


Na snímku je zakresleno neuvěřitelných 1235 planet.Řadu z nich našel moderní Kepplerův teleskop.

Astronomové očekávají, že družice Keppler objeví asi 50 exoplanet s přibližně shodným průměrem, jaký má Země, a přes 800 o velikosti do 2,2 průměru Země.

Keppler hledá exoplanety metodou tranzitní fotometrie. Pokud totiž exoplaneta přechází před svou hvězdou, sníží její jas. Díky vysoké přesnosti dalekohledu je družice jako vůbec první schopná vypátrat i planety velikosti Země. Zaměřuje se zejména na oblasti v okolí hvězd, v nichž se mohou nacházet planety, na kterých je povrchová voda.
Vědci ale přiznávají i neúspěchy. Dalekohled totiž není úspěšný v objevování těles stejně velkých jako Země, nebo dokonce ještě menších. Právě na nich by mohl s největší pravděpodobností existovat život podobný tomu, jaký známe z naší planety.

Astronomové však uvádějí, že i v této oblasti se daří činit velké pokroky. Dnes už teleskop dokáže i v dalekém kosmu odhalit exoplanetu větší zhruba o polovinu než Země.

"Kepler míří tím správným směrem, i když zatím nenašel žádné typické Země," uvedl astronom Jonathan Fortney z Univerzity of California Santa Cruz.

Dosud objevených přibližně 1200 planet krouží kolem 170 hvězd různé velikosti.

Mezi jeden z nejznámějších objevů Kepplera se řadí "kompaktní soustava" zvaná Keppler-11.Jejím centrem je hvězda připomínající Slunce. Tamní planety jsou ale kolem ní mnohem více "napěchované" než tělesa ve sluneční soustavě.


Planetární systém
Planetární systém Keppler-11
Foto: NASADíky tomu se vejdou do prostoru, který se rozprostírá mezi Merkurem a Venuší.

V soustavě Kepler-11 je podle vědců nejméně šest planet. Všechny jsou větší než Země. Největší se velikostí podobají Uranu a Neptunu. Planeta nejbližší tamnímu slunci je u něj desetkrát blíže než Země u Slunce. "Pět planet je blíže tamní hvězdě než jakákoliv planeta našemu Slunci. I šestá planeta je ale hodně blízko," podotkl výzkumník NASA Jack Lissauer.