>Sběr různych článku s různych stránek<

Únor 2011

End

28. února 2011 v 22:17 | Michal Grac |  Proroctví
Tak a tady je důvod proč si myslím že země brzy zahyne denně lidé jezdi na spalovaci hmotu denně továrny vypouštěji škodlivé kyseliny denně je znečíšťovano ovzduší denně je vypouštěno do vod svynstvo. Tyto věcí se dějí už snad 100 let denně. Takhle to dál nemůže pokračovat. Lidé niči Zemi a hledí jen na sebe a neberou ohled na budoucnost až se lidé uškvaří ve vlastních (s prominutím) sračkách to nastáne chvíle na smích ¨.
Týče se to celého světaVěřte-Nevěřte Mightyman

28. února 2011 v 21:35 | Youtube

Pozorování UFO v Česku přibývá, armáda prý nic neví

27. února 2011 v 22:42 | tn.cz |  Vesmír a UFO


Češi loni pozorovali na obloze více než stovku záhadných jevů, možných UFO. Některé se dosud nepodařilo objasnit. A armáda stále tvrdí, že žádné informace o neidentifikovatelných létajících objektech nemá.


Narodíl od britské armády, která pomalu začíná odhalovat některé zprávy o pozorování UFO, se čeští vojáci k podobnému kroku nechystají.


Neznámý letící předmět se podařilo zachytit amatérskému kameramanovi z Karlovarska. Na Božím Daru si chtěl natočit pár snímků větrné elektrárny a v tom se mu v záběru mihlo "UFO".

ufo
UFO na Božím Daru
Foto: internet

Na další záběry se můžete podívat ZDE.


Velká záhada UFO se v Česku řešila před měsícem. Nad Chebem proletěl záhadný svítící předmět. Úplně poprvé viděli lidé v Chebu čtyři neznámá světla 14. února a podruhé o tři dny později.

UFO v Chebu
UFO v Chebu
Foto: internet

Řešení nepřinesli ani zaměstnanci Řízení letového provozu z karlovarského letiště Olšová Vrata. Popřeli, že by vyfocená světla mohla patřit letícímu letadlu.


Další UFO v Česku "řádilo" ve Vrchlabí. Starší manželé viděli zářící objekt, který poletoval sem a tam po noční obloze. Druhý den se v místní školce objevil na trávníku černý kruh a v něm několik hub.
430324
Video:

Téma UFO je v posledních dnech hodně rozšířené a na našem webu můžete v pondělí od 20 do 21 hodin on-line debatovat s ufologem Vladimírem Šiškou.

Sestřih dalších videí s neidentifikovatelnými létajícími předměty a mimozemšťany uvidíte tady:

Ufo
Video: tn.cz

Podívejte se na tři největší a zatím nevysvětlené záhady:


Area 51


Asi nejdiskutovanějším tématem celého světa je takzvaná Area 51. V okolí tohoto místa jsme letos natáčeli. Hustá atmosféra zdejší krajiny by se dala krájet. Area 51 nese oficiální označení Výzkumné centrum leteckých sil, oddělení 3. Je to území na okraji rozsáhlého vyschlého jezera Groom Lake v jižní Nevadě ve Spojených státech.


Area 51
Letecký snímek výzkumné oblasti Area 51
Foto: internet


Area 51 je přísně střežená základna Amerických vzdušných sil, která vznikla už v roce 1957 jako výzkumné armádní středisko. Hory v okolí základny znemožňují její pozorování radarem. Spojené státy existenci místa potvrdily až v roce 1994.
Protože Americké vzdušné síly okolo Area 51 tolik tajnůstkaří, vznikl bezpočet dohadů a konspiračních teorií a také seznam možných a hlavně neobvyklých činností na této základně.
V Area 51 se údajně skladují a testují havarované stroje mimozemských civilizací, také se tu mají konat schůzky nebo jiná forma komunikace s mimozemšťany, nebo se tu má pracovat na technologiích k cestování časem.
Podle některých skeptiků je Area 51 dokonce místem, kde se mělo natočit přistání Apolla 11 na Měsíci.
V červenci 1996 prohlásil muž jménem Victor v pořadu rádia Coast to Coast AM, že vlastní videonahrávku výslechu mimozemšťana, kterou zkopíroval a propašoval z Oblasti 51. Na údajný záznam se můžete podívat zde.
489090
Video: internet
Rosswell 1957

Velká část městečka Rosswell pozorovala na začátku června 1947 zvláštní jevy na obloze. Nejspíš by u pouhého pozorování také zůstalo, ale druhého dne přijel pan Mc Brazel za místním šerifem, že mu cosi spadlo na ranč.
Šerif si myslel, že je to nějaký vojenský letoun, a tak se obrátil na vedení 509. bombardovací skupiny se sídlem právě v Rosswellu.
Armáda žádné cvičení nepotvrdila, ale přesto se na místo vydal major Jess March. Na místě zjistil, že materiál, který na ranč spadl, je opravdu zvláštní. Lehký, ale pevný. Dal se zmuchlat a sám se zase narovnal.
Do světa se okamžitě dostala informace o ztroskotání mimozemského plavidla na Zemi. Americká armáda to okamžitě popřela. Mnozí svědci se ale shodovali na tom, že místa dopadu neznámého předmětu byla dvě. Na jednom jen trosky a na druhém zbytek tělesa i s mimozemskou posádkou.
Kruhy v obilí

Podle stručných zpráv ve starých kronikách vídali kruhy v obilí lidé už v 17. století. Až od sedmdesátých let minulého století ale začaly vznikat stovky organizací, které se zabývají jejich výzkumem.


V současné době existuje několik teorií o jejich vzniku. Mohou to být lidé se s klonem k recesi, atmosférické jevy, vlastnosti půdního podloží a nebo energetický vliv sil planety Země, což je podle vědců nejpravděpodobnější.

kruhy v obilí
Kruhy v obilí
Foto: internet


Také by se ale dalo uvažovat o možnosti, že se s námi mimozemská civilizace snaží komunikovat pomocí obrazců ve vegetaci. Základním nedostatkem této teorie je skutečnost, že se doposud nepodařilo "poselství" mimozemšťanů rozluštit.
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/pozorovani-ufo-v-cesku-pribyva-armada-pry-nic-nevi.html

Ztracené lodě a letadla. Záhada bermudského trojúhelníku

27. února 2011 v 22:34 | tn.cz |  Záhady a pravdivosti
Ztracené lodě a letadla. Záhada bermudského trojúhelníku
Bombardéry Grumman TBF Avenger
Bombardéry Grumman TBF Avenger
Foto: wikipedia.org
Záchranáři hledali zmizelý Airbus 330-200 šest dní. I přes vyspělou techniku se může stát, že se i tak veliký letoun úplně ztratí.
Počáteční neúspěchy při hledání trosek letadla a jeho pasažérů mohly připomínat zmizení strojů v záhadném bermudském trojúhelníku. Brazilským záchranářům se ale nakonec podařilo najít 640 kilometrů od ostrova Fernando da Norhonha dvě těla cestujích.

Záhada bermudského trojúhelníku

O nepříjemných zkušenostech s počasím a plavbou v oblasti mezi Bermudami, Portorikem a Miami se zmiňuje již Kryštof Kolumbus ve svém lodním deníku.

Až v druhé polovině 20. století, kdy technické možnosti sledování letadel i plavidel byly na značně vysoké úrovni, bylo registrováno několik událostí, které vyvolaly zvýšený zájem o tuto část Atlantiku.

Záhada vs. mocná příroda

Některá záhadná zmizení lodí nebo letadel v oblasti bermudského trojúhelníku lze vysvětlit přítomností velkého množství hydrátu methanu na mořském dně, kde je díky vysokému tlaku vody udržován v pevném stavu.

Občas se však oddělí část této stlačené látky a zvolna vystupuje hladině. Jak klesá tlak okolní vody, začíná se hydratovaný methan přeměňovat na plyn, takže při dosažení mořské hladiny jde o obří bublinu tohoto plynu o průměru i několika set metrů.

Pokud by nad takovým místem proplouvala loď, mohla by se náhle bez varování potopit díky snížené hustotě vody, případně by mohlo dojít k explozi uvolněného plynu iniciovaného nějakým ohněm na lodi nebo elektrickou jiskrou.

Stejný osud by mohl potkat i menší letadlo, které by vlétlo do oblasti koncentrovaného plynného methanu s odlišnou hustotou než má vzduch. Navíc je methan nedýchatelný a lidé by se v kritické oblasti začali okamžitě dusit.

Značně rozmanitý charakter mořského dna a častý výskyt silných větrů mohou vést ke vzniku obřích vln o výšce několika desítek metrů, které by snadno a velmi rychle zničily zvláště menší plavidlo. Také podmořské sesuvy dna mohou být příčinou vln tsunami s ničivými účinky.
Ztracená letadla
Jako typický případ působení Bermudského trojúhelníku je prakticky ve všech dokumentech uváděno nevysvětlené zmizení pěti amerických bombardérů Grumman TBF Avenger z 5. prosince roku 1945.

Letka odstartovala na běžný cvičný let z vojenské základny ve Fort Lauderdale na Floridě s úkolem proletět zadanou trasu s nácvikem bombardování a návratu na základnu.

Po svržení cvičných bomb začala mít letka nejspíš problémy s orientací. Velitel, zkušený instruktor Charles Tailor, hlásil rádiem základně podivné chování obou palubních kompasů, problémy s hodinami a výrazně zhoršenou viditelnost.

Podle příkazů velitele letěla letadla dál společně do doby, kdy začalo docházet palivo, a poté vydal Tailor příkaz přistát na mořské hladině.

Od té chvíle už se letouny základně neozvaly a ihned začala pátrací akce leteckých i námořních sil.

Nejenže se nenašly žádné stopy po pěti bojových letadlech, ale navíc se ztratilo jedno velké letadlo se třináctičlennou posádkou. Vrak záchranného letadla se také nikdy nenašel.
Vyšetřovací komise dospěla k závěru, že příčinou ztráty bylo špatné počasí a to, že velitel letky neuposlechl pokyny a letěl špatným směrem. Tak se dostal přímo nad Atlantik a letadla po vyčerpání veškerého paliva postupně havarovala v moři.

Osiřelá loď

Dvojstěžník Mary Celeste vyplul z New Yorku 5. listopadu roku 1872 s cílem evropský přístav Janov. Na palubě bylo celkem 10 lidí včetně kapitánovy manželky a malé dcery.

Přibližně o měsíc později, 4. prosince, uviděla Mary Celeste posádka britského plavidla Dei Gratia mezi Azorským souostrovím a Portugalskem. Na lodi nikdo nebyl, ale byla plně schopná plavby.

Mary Celest
Mary Celest
Foto: wikipedia.org


Na palubě byl dostatek potravin i pitné vody a alkoholu, zůstaly tam i šperky a cennosti kapitána a členů posádky.

Chyběl jen sextant a záchranné čluny a vše svědčilo o tom, že posádka opustila loď ve velkém spěchu. Zápisy v nalezeném lodním deníku končily datem 24. listopadu a údaj o tehdejší poloze lodi dokládal, že v té době plula bermudským trojúhelníkem. Od té doby opuštěné plavidlo urazilo přibližně 800 km do místa, kde bylo nalezeno.

Spekulace, proč posádka tak rychle opustila loď, obvykle vycházejí z možnosti pirátského únosu. Tomu ale odporuje fakt, že na lodi zůstaly všechny cennosti. Další možností je otrava například námelem z mouky na pečení chleba, které by mohlo způsobit nepříčetné chování všech na palubě.

Benjamin Briggs
Benjamin Briggs
Foto: wikipedia.org


Další často citovanou možností je i vzpoura posádky proti kapitánu Benjaminu Briggsovi a její únik na člunech nebo rychlý útěk posádky z obavy před vznícením par alkoholu.
Možná je i teorie, že zmizení posádky má na svědomí kapitán druhé lodi David Morehouse, protože se podle některých zdrojů později choval podezřele.
Zmizení lodi Cyclops

Americká nákladní loď Cyclops beze stopy zmizela 4. března roku 1918 s nákladem manganové rudy a s 309 členy posádky při cestě z Barbadosu do Norfolku ve Virgínii.


Loď měla vysílačku, ale nepokusila se o radiové spojení ani nevyslala volání o pomoc. Často se uvádí, že počasí bylo v době zmizení lodi příznivé a vítr mírný. To ale nemusí odpovídat pravdě.

Jako možné vysvětlení byl nejprve uváděn útok nepřátelské německé ponorky, ale po skončení první světové války se ukázalo, že v oblasti katastrofy žádná ponorka nebyla, stejně jako se tam nevyskytovaly žádné německé námořní miny.

Jedna z teorií také říká, že loď unesl k nepříteli její kapitán, původem Němec. Další teorií je vzpoura posádky kvůli kapitánově podivínské povaze a špatné komunikaci s posádkou.

Nedaleko Norfolku byl údajně později objeven vrak lodi, o němž se dá téměř s jistotou tvrdit, že odpovídá lodi Cyclops. Propagátoři bermudského trojúhelníku ale trvají na tom, že jde o jinou loď.
Záhada nebo výbuch?

Nákladní loď Marine Sulphur Queen o délce 142 metrů s nákladem 15 000 tun roztavené síry zmizela beze stopy začátkem února roku 1963 při cestě z Beaumontu v Texasu do Norfolku ve Virginii.

Na palubě lodi byla posádka 39 mužů. A opět není žádný záznam, že by loď pomocí rádia volala o pomoc.

Pátrání pobřežní hlídky skončilo bezvýsledně, nenašly se ani zbytky po lodi nebo někdo z členů posádky.

O důvodu zmizení lodi vzniklo několik teorií. Jedna z nich je výbuch nákladu síry nebo únos Kubánci, otrava posádky plyny z roztavené síry nebo rozlomení trupu lodi.

Nejpravděpodobnější příčinou je ale ničivá bouře. Pozůstalí po obětech později zažalovali společnost, která loď provozovala a soud rozhodl v jejich prospěch. Plavidlo bylo údajně v dezolátním stavu.

KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ: dvacet proroctví, která nevyšla

27. února 2011 v 21:38 | tn.cz |  Proroctví
KONEC SVĚTA SE BLÍŽÍ: dvacet proroctví, která nevyšla
Apokalypsa
Konec světa teď předpovídá kdekdo. Jednou za něj bude moci Slunce, podruhé globální změny klimatu. Podobných předpovědí však už bylo víc, než byste si mysleli…
Lidé milují katastrofické filmy a bojí se budoucnosti. Vlastně celá historie lidstva je postavená na nenaplněných vizích zkázy. Přečtěte si o těch nejslavnějších.

Svědkové Jehovovi předpovídají…
Svědové Jehovovi patří mezi nejrozšířenější sekty světa. Mimo jiné i proto, že své věrné straší blízkým příchodem konce světa. Zachránit se mají jen ti, kdo vyznávají jejich víru. V předpovědích, kdy má KONEC přijít, však nejsou dvakrát přesvědčiví. Předpověděli ho totiž nejprve na rok 1874. Když se nic nestalo, odložili tuto událost na rok 1881, pak na rok 1920 a poté ještě několikrát. Naposledy věštili konec existence na rok 1994…


Apokalypsa


Kometa Hale-Bopp
Sektáři se spolku Nebeská brána věřili, že příchod komety Hale-Bopp znamená konec lidstva. V kometě měla být ukrytá loď mimozemšťanů, kteří měli ukončit existenci. Aby se teleportovali na palubu kosmického korábu, spáchalo 39 členů sekty hromadnou sebevraždu. Kometa sice prolétla blízko Země, ale žádné záhadné bytosti z ní nesestoupily.

Asyrské poselství
Že lidé věřili v apokalyptické předpovědi od nepaměti, dokazuje kamenná destička pocházející z Asýrie. Neznámý autor ji napsal (spíš vysekal) někdy kolem roku 2800. Tvrdil v ní, že politici jsou zkorumpovaní, ceny jídla a vody stoupají a děti neposlouchají své rodiče. Svět takto rozhodně nemůže pokračovat a zákonitě musí přijít apokalypsa. Když si přečteme novinové titulky dnes (tedy po pěti tisíci letech), nevidíme příliš rozdílů…

Projekt Manhattan
Když američtí fyzici zkoumali v době II. světové války atomovou bombu, měli obavu, že jejich výzkum může zničit planetu. Několik fyziků vytvořilo teorii, že jaderný reakce, kterou bomba vyvolá, nebude k zastavení. Pokud by se děsivá vize naplnila, měla bomba zažehnout veškerý vodík v atmosféře Země a způsobit tak neuhasitelný požár. A zase to nevyšlo.

Ufoni útočí!
Když režisér Orson Welles odvysílal rozhlasovou hru Válka světů, spouts Američanů si myslela, že konec světa je na dohled. Realisticky působící hra o útoku Marťanů vyhnala do ulic měst tisíce lidí, kteří většinou rabovali, modlili se, případně obě činnosti kombinovali. Když se ukázalo, že naletěli umělci, o to víc se styděli.

Nostradamus
Francouzský věštec Nostradamus, který žil v první polovině 16. století, fascinuje apokalyptiky už pěknou řádku let. Napsal téměř nesrozumitelná poselství, která se dají vyložit téměř jakkoliv - podle některých jeho vykladačů předpověděl téměř všechno - od II. světové války, až po letošní tuhou zimu. Každopádně svět pořád existuje a Nostradamus je dávno mrtvý.

Glenn Beck
Jméno Glenna Becka je v Evropě téměř neznámé, zato v USA patří mezi nejpopulárnější osobnosti země. Je to rozhlasový a televizní komentátor, který se vyjadřuje téměř ke všemu, co se stane. 9. srpna 2006 předpověděl, že do roka zanikne Izrael a to povede k Armageddonu. Nevyšlo to, ale Beck se pak omluvil - prý se to stane, ale někdy později.

Dokonce i Newton
Když se řekne jméno sira Isaaca Newtonu, většině lidí se vybaví seriózní fyzik, jehož zákony jsme se všichni museli naučit nazpaměť. Newton bylvšak kromě matematiky a fyziky posedlý i blížícím se koncem světa. Důkazy hledal jak v Bibli, tak se na předpověď pokoušel použít matematické metody. V dopise z roku 1704 píše, že svět jen tak nepomine, máme prý dost času nejméně do roku 2060. Uvidíme…

Velké zklamání
V USA předpověděl jeden konec světa dokonce i ministr. Jmenoval se William Miller a tvrdil, že konec světa vychází na dobu mezi 21. březnem 1843 a 21. březnem 1844. Jeho předtuše uvěřilo asi 100 tisíc důvěřivců. Hnutí, které kolem něj vzniklo, se rozpadlo, když se nic nestalo.

Kubánská krize
Tenhle případ byl opravdu vážný. Kubánská krize přivedla podle historiků svět na hranici zkázy blíž než cokoliv jiného. Když americké špionážní letouny roku 1962 zjistily, že na Kubě jsou sovětské jaderné střely, nařídil prezident Kennedy blokádu celého Ostrova svobody. Než se vůdci SSSR a USA dohodli, byl svět na pokraji jaderné války.

CERN
Velký urychlovač částic CERN ve Švýcarsku je úctyhodné dílo lidské fantazie a inteligence. Pro spoustu lidí však představuje také hrozbu. Než byl roku 2008 spuštěn, rozpoutala se po Evropě panika, že když se zapne, vytvoří černou díru, která pohltí celou naši planetu. Po třech letech provozu můžeme s klidem konstatovat, že svět existuje i nadále.

Mimozemšťané, povodně a Minnesota
Jeden z kurióznějších konců civilizace měli mít na svědomí ufoni. Roku 1950 napadlo chicagskou hospodyňku Dorothy Martinovou, že návštěvníci z planety Clarion způsobí masivní povodeň biblických rozměrů. Paní Martinová byla zřejmě velmi přesvědčivá žena a dokázala o své vizi přesvědčit spoustu dalších lidí. Mnoho obyvatel Chicaga se kvůli ní vzdalo práce a kariéry. O to víc byly ovečky naštvané, když se ukázalo, že Marťané se neblíží.


Apokalypsa


Planety v řadě
Roku 1919 vyděsil meteorolog Albert Porta svět předpovědí konvergence planet. Všechny planety se podle jeho výpočtů měly seřadit do jedné přímky a gravitace, kterou to mělo vyvolat, měla způsobit obří sluneční explozi. Kalamita to opravdu byla - ale jen pro kariéru Alberta Porty.

Jupiter Smtonoš
Astrofyzici John Gribbin a Stephen Plagemann předchozí teorii vrátili do hry roku 1982. Na březen tohoto toku předpověděli další planetární konvergenci, která tentokrát díky hmotnosti Jupitera měla vyvolat ničivá zemětřesení. Výsledek? Ke konvergenci opravdu došlo. Ale jediné, co způsobila, byly nepatrně vyšší přílivy.

Rok 1881
V britských novinách byl rok 1881 označován jako rok Konce. Předpověděla to prorokyně nazývaná Matka Shiptonová a její veršované proroctví mělo spoustu příznivců, zejména proto, že bylo zcela záhadné. Novodobá Sibyla totiž ani nenaznačila, jakým způsobem má svět zaniknout. Jediná tragédie, která toho roku Británii postihla, však byla smrt neoblíbeného premiéra Benjamina Disraeliho.

Husité věřili, že konec je na dohled
Že se blíží konec světa, věřili i čeští husité, dokonce i sám mistr Jan Hus. Hus si spálení spisů anglického reformátora Johna Viklefa v roce 1410 vykládal jako znamení blížícího se konce světa a příchod Antikrista. Není divu, že husité hledali útočiště na horách a v městech biblických jmen - jako například Oreb nebo Tábor. Když nenastala vysněná parusie (příchod Krista), rozhodli se, že za to mohou zkažení křesťané. Husitské války byly na světě.

Y2K
Přiznejte se - také jste si mysleli, že s 1.lednem roku 2000 zkolabují všechny počítače a naše civilizace upadne do chaosu? Experti předpovídali, že se kontrole vymknou nejen bankomaty, ale třeba také jaderné zbraně. A výsledek? Pár počítačů spadlo, ale většina lidí si kvůli bouřlivým oslavám ani nevšimla, že by se něco dělo.

Rok tisíc
Asi největší paniku vyvolal rok 1000. Podle dobového počítání měla doba od příchodu Krista do konce věků trvat tisíc let. Ulice měst a silnice zaplavili žebraví mniši i zoufalí vesničané, kteří hledali naději. Panika vydržela celý rok, ale opadala desetiletí.

1666 - rok bestie
Jednoduchá matematika: 1000+666(číslo bestue) je 1666. Právě na tento rok se v Evropě čekaly katastrofy, které měl způsobit příchod Ďábla. Když 2. září vzplál Londýn, měli proroci apokalypsy další argument. Rok však nakonec skončil bez dalších velkých tragédií.

2012?
A těsně před námi je další apokalyptické datum - rok 2012. Právě tehdy má skončit svět podle mayského kalendáře. Ve skutečnosti ale ani tento kalendář nepředpovídá konec lidstva nebo naší planety, jen jím končí jeden věk a začíná další. Ostatně proč věřit předpovědím civilizace, která stačila jen vytvořit kalendář a pak zanikla?


Strašidelná místa

3. února 2011 v 23:23 | http://www.doplnek.com |  Zajímavá místa

Strašidelná místa

Mezi strašidelná místa patři bezesporu strašidelné domy. Každý z nás alespoň jeden takový příběh zná. Pro zjevy ve strašidelných domech jsou různé výklady. Mimo jiné je z těchto zjevů obviňován hřmotivý duch (poltergeist), který prý provází některé chlapce a dívky
 v jejich pubertě. 
Jevy ve strašidelných domech bývaly také dávány do souvislosti se sebevraždou, která byla v takovém domě
spáchána. Sebevraždu jako "hřích" odsuzují skoro všechna velká náboženství (snad jen kromě řecko-římského polytheismu a japonského náboženství). Dokonce i ateisté pokládají sebevraždu za nesociální čin. Také pro okultismus je sebevražda neblahým činem, který má vzápětí zlé následky. Okultisté jsou přesvědčeni, že ve strašidelném domě byla vždy nakonec "spatřena" lidská bytost, která v něm ukončila svůj život.
Zjevy ve strašidelných domech máme v mnoha případech podrobně popsány. Díky knize profesora Vladimíra Vondráčka a Františka Holuba Fantastické a magické z hlediska psychiatrie jsem se dověděl o knize R. Lamberta Spuk, Gespenster und Apportphänomene. Autor v nich popisuje mnoho nevysvětlitelných jevů. R. Lambert tvrdí, že při "kamenných deštích" létaly kameny
 do místnosti někdy dokonce i při zavřených oknech
 a dveřích, tedy zcela nevysvětlitelně skrze zdi a stropy, což Lambert vysvětluje "čtvrtým rozměrem". Při takových jevech prý létaly kameny dovnitř podivnými drahami, v letu se zachytit nedaly, uhnuly, a i když někdy létaly velmi prudce, nikdy žádnou osobu nezasáhly, nebo zcela jen lehce. Lambert v uvedené knize píše o deštích nejen kamenů, ale i uhlí, drobných mincí (v Paříži r. 1846), vápna (ve Slezsku r. 1807), mléka a vína
 (v Itálii r. 1903), dokonce i výkalů. Roku 1831 prý bylo na ostrově Jávě bílé oblečení domorodého jedenáctiletého děvčátka nevysvětlitelně několikrát do ruda popliváno rudými slinami od žvýkaného betelu, který se tam všeobecně žvýká.
Svědci takových výjevů uvedli v jednom případě, kdy docházelo k vrhání těžkých konví a krajáčů s mlékem
, že tyto nádoby se nekutálely po schodech podle fyzikálních zákonů, ale že se vznášely ve vzduchu
, jako by je nesla neviditelná ruka. Na jednom statku v Německu roku 1916 prý "cosi" znovu a znovu odvazovalo dobytek ve chlévě, odvazování bylo možné pozorovat, ale ne odvazující ruce, přičemž dobytek řval, vyhazoval a potil se. Ono "cosi" tamtéž vysazovalo dveře ze závěsů a házelo poleny, džbány, mísami a konvemi tak prudce, že se rozbíjely. Neživé předměty ono "cosi" nešetřilo", ale vyhýbalo se zraňování lidí. Na Jávě roku 1831 byl domorodý kněz, který přišel "strašidlo" zaříkávat, neviditelnou rukou zpolíčkován.
V roce 1870 v jednom domě na Urale létaly modravé jiskry a koule, které působily požáry; chytaly od nich na židlích ležící obleky, přičemž propálená místa
, i když byla právě uhašena vodou, byla žhavá, chytaly postele
 a to zespoda, z podlahy vyrazil oheň a zapálil na jedné ženě šaty, které na ní před svědky vzplanuly, aniž však sama utrpěla popáleniny.
Jak tyto jevy vysvětlit? Působí zde podvědomí nějakého "média" nebo duch zemřelého člověka (sebevraha) nebo opravdu nějaký démon?
(kýr)

Elfové existují, jen je nevnímáte

3. února 2011 v 23:03 | Zdeňka Jeníčková |  Záhady a pravdivosti
elf

Elfové existují, jen je nevnímáte

Tito přírodní duchové jsou popisování jako půvabní, přátelští, se skvělým smyslem pro humor. A navíc dokážou léčit!

Jsou prý všude kolem nás: v lesích, polích, zahradách, na loukách i v kapkách deště. Mnozí z nich se dokonce usídlili v lidských obydlích poblíž květináčů, kde s láskou pečují o rostliny.
Britka Marjorie Johnsonová zasvětila celý svůj život intenzivnímu studiu nadpřirozených bytostí, které by nás mohly obklopovat. Postřehy shrnula v knize Přírodní duchové. Skutečné zážitky s elfy a skřítky, jež obsahuje podrobně popsaná autentická svědectví mnoha lidí z celého světa o zkušenostech s tajemnými bytostmi.

Trochu jiné přátelství

Důvody k tomu, proč se elfové člověku zjevují, můžou být podle Marjorie Johnsonové různé. Někdy je to jen touha po sblížení a komunikaci s lidmi. Obzvláště rádi ale navštěvují ty, kdo jsou nemocní, aby jim dodali ztracenou tělesnou i duševní sílu. Podle celé řady svědectví stáli za nejedním zázračným uzdravením.

Příběh o elfovi

"Šestiletá Lettice Mathiasová ze Somersetu už nevěřila na elfy ani na Santa Clause. Jednoho časného červnového rána se probudila a spatřila mihnout se nad svým kolenem na dece několik slunečních paprsků. Ještě stále si jasně vzpomíná, že se na jejím povrchu třpytily různé barvy, a pakzačalo to velké dobrodružství. Světelné spektrum ožilo a změnilo se v drobné osůbky. 'Je to tedy skutečně pravda,' pomyslela si tehdy prý dívenka a sledovala, jak se honí po pokrývce nahoru a dolů. Naplnila ji jakási úcta a ona si jen stěží troufla dýchat, z obavy, že by je odfoukla. Zřetelně si však ještě vybavuje, jak šťastné jí ty malé osoby připadaly. Jejich smích zněl jako hudba, jejich šťastná radost splývala s těmi stříbrnými zvuky. Kouzlo trvalo několik minut…"
Jejich přítomnost však bývá někdy také varováním před blížící se živelní pohromou. Jindy se objevují jen tak, aby nás potěšili a zmírnili náš smutek, jako v případě Clary Reedové z Coventry. "Během svého pobytu v Looe Cornwallu roku 1943 spatřila jednu z vodních žínek nebo mořských elfů.
Po obdržení zprávy, že její muž v armádě onemocněl, zírala Clara smutně na moře. V té chvíli ji uviděla poprvé. Měla na sobě sukni z mořských lastur a horní část oblečení z mořské trávy, kolem krku náhrdelník z mušlí a na hlavě velkou mořskou lasturu. Žena slyšela jasný dívčí hlas, který jí říkal, ať není smutná.
Vyprávěla jí o svém trápení, ona ji pohladila svou drobnou rukou po tváři a usmála se na ni. Poté ji ujistila, ať si nedělá starosti, že její muž nezemřel a bude zase v pořádku. Clara se okamžitě cítila šťastnější, jako by ta křehká bytůstka z jejích beder sňala obrovskou tíži. Slova se potvrdila - manžel se uzdravil."
Mnozí odmítají víru v přírodní duchy, jelikož je nemůžou vidět. Naše smysly jsou však velmi nedokonalé a vnímají jen zlomek skutečného světa. S trochou pokory možná objevíme jeho další, dosud nepoznané rozměry…
Autor  Zdeňka Jeníčková

Přijde v roce 2012 konec světa?

3. února 2011 v 22:59 | http://kvety.atlas.centrum.cz |  Proroctví
konec světa kometa

Přijde v roce 2012 konec světa?

Konec světa předpovídali lidé ve starověku i středověku. Nejnověji se záhadologové, filmaři i někteří vědci odvolávají na rok 2012, na kdy konec světa určili Mayové. Připomeňte si, kolikrát už podobné teorie lidi děsily.

"Všechno, co se narodilo, musí jednou umřít," říkávaly naše moudré babičky a šly bacit králíka nebo zaříznout husu. Pokud se zrodil i svět, v němž žijeme, čeká ho také neodvratná zkáza. Doufejme že ještě za dlouho. Byly však doby, kdy se zdálo, že konec světa je doslova na spadnutí.
Poprvé k němu mělo dojít již pouhých devět let po nanebevzetí Ježíše Krista, tedy kolem roku 42 n. l. Podle biblické Apokalypsy (Zjevení sv. Jana) se čekalo, že se Kristus vrátí na Zemi a nastane soudný den. Nenastal.
Podobně se mýlil prorok Montanus, který toto varování spojil s rokem 156. K ničemu mimořádnému nedošlo dokonce ani roku 666, v roce Šelmy - Antikrista, jemuž se připisuje právě toto číslo. Že by se do výpočtu vloudila chybička?

Lidé odcházeli do polí

Koncem prvního tisíciletí, tedy 1 000 let od narození Krista, byli lidé o svých posledních dnech naprosto přesvědčení. Opět vycházeli z Apokalypsy, podle níž kolem roku 1000 sestoupí z nebes Syn Boží, aby soudil dobré i zlé. Každý chtěl před něj předstoupit již očištěný, a tak roku 998 zavládla všeobecná nálada přiznávání hříchů, pokání, lítosti a odpouštění.
Dlužníci vraceli dluhy a věřitelé je šlechetně odmítali přijmout. Zločinci (kapesními zloději počínaje a vrahy konče) žádali o spravedlivé tresty, aby tak byly jejich zlé skutky včas zahlazeny. V rámci všeobecného odpouštění však byli vzápětí propouštěni na svobodu. Rozdílení almužen bylo pro boháče tak obtížné, že na žebráky doslova pořádali hony, aby je mohli obdarovat.
V roce 999 lidé začali opouštět domovy a odcházeli do polí, která toho roku už nikdo neosel. O tom, že nastane konec světa, byl přesvědčený i tehdejší papež Silvestr II. Když 31. prosince 999 dosloužil půlnoční mši, čekal spolu s věřícími na zvuk archandělských trub. Marně.

Komety, mor a husité

Za další datum záhuby se považoval rok 1033, kdy uběhlo 1 000 let od ukřižování a nanebevstoupení Krista, po nichž měl nastat den Posledního soudu. A zase nic. Zato v letech 1335-1350 došlo k tak děsivé epidemii moru, příznačně zvaného černá smrt, že se konec světa znovu čekal co nevidět. Nejpozději do 10 let.
upálení HusZvětšit
Konec světa předpovídal i Mistr Jan Hus.
Foto: Archiv Týdeníku Květy
Do dlouhé řady těch, kteří byli o blížící se zkáze neodvratně přesvědčeni, se stihl kolem roku 1400 zařadit i náš Mistr Jan Hus. Podle posledních výzkumů ho vedlo k jeho radikálnímu postoji právě toto očekávání. Měl k tomu důvody. Spolu se svými stoupenci považoval za rozhodující znamení spálení spisů Johna Wycliffa v roce 1410, v čemž spatřoval jasný zásah Antikrista.
Navíc se podle tzv. Sibyliných proroctví měla 1400 let po narození Mesiáše objevit kometa, obvyklý posel blížící se katastrofy. K té sice v podobě husitských válek opravdu došlo, konec světa však ani tentokrát neznamenala.

Vedle jak ta jedle

Následující, racionálnější, století masovým hysteriím už tak nesvědčila, přesto se v roce 1872 za jasné znamení konce světa považovala prusko-francouzská válka.
O necelých 30 let později, roku 1910, měla předpověď dokonce vědecký základ. Podle tehdejších odborníků hrozila celé planetě Zemi otrava údajně jedovatým plynným ohonem Halleyovy komety. I tentokrát vše naštěstí dobře dopadlo a mohli přijít další - díkybohu opět neúspěšní - věštci katastrof.
A tak na rok 1987 předpověděl konec světa Šoko Asahara, vůdce japonské sekty Óm Šinri Kjó. V roce 1995 se rozsáhlých katastrof obávali Číňané. Na tento rok totiž podle čínského kalendáře připadl 8. přestupný měsíc (15. 9.-23. 10.), nejnešťastnější období, jaké vůbec může v Číně nastat.
Ve zdraví jsme dále přežili konec světa podle aztéckého kalendáře v roce 1999 i 11. srpen 1999. Tehdy astrologové varovali před nebezpečnou konstelací planet uspořádaných do čtverce. Mnozí se obávali zlomového data roku 2000 a 5. května 2000 pro změnu hrozilo Zemi nebezpečí od planet seřazených do jedné linie. Naštěstí opět jen v astrologických předpovědích.
To však neznamená, že nás může vesmír nechat v klidu. Jestliže se na nás skutečně valí nějaké nebezpečí, potom by to mohlo být těsné přiblížení nějakého velkého kosmického tělesa nebo jeho střet přímo se Zemí. Možná něco podobného měli na mysli Mayové, když vypočítali datum konce světa na 21. 12. 2012. Snad se tato předpověď bude také mýlit…¨