>Sběr různych článku s různych stránek<

Leden 2010

Proroctví: Třetí světová válka začne v listopadu!

31. ledna 2010 v 1:17 | www.blesk.cz |  Proroctví
Vangelia alias baba Vanga při svých věštbáchFoto: abl

Proroctví: Třetí světová válka začne v listopadu!


06.01.2010 11:40Proslavená slepá bulharská vědma baba Vanga (+85) přichází s děsivým proroctvím. V listopadu tohoto roku podle ní vypukne 3. světová válka.
Známá jasnovidka Vangelina Oandeva Dimitrivova, kterou často vyhledávali s prosbou o radu i mocní politici, šokuje.
V listopadu letošního roku podle ní vypukne 3. světová válka. Globální konflikt odstartují nepokoje v Indii a atentáty. Lidé se bojí, že se její proroctví naplní. Vědci dokonce hovoří o tom, že tato žena předpovídá s 80 % úspěšností.
Předpovědi, které jí vyšly:
Teroristický útok na 11. září 2001
Smrt princezny Diany (1997)
Rozpadnutí Sovětského svazu (1991)
Perestrojka v Rusku (1987)
Datum Stalinova úmrtí (1953)
Potopení ruské ponorky Kursk (2000)
Jednání Gorbačova a Reagana (1987)
Konflikt v Jižní Osetii (2008)
Trefí se i v tomto?
2010 - třetí světová válka (skončí v roce 2014)
2016 - Evropa bude skoro bez lidí
2018 - vyčerpají se zásoby ropy, vlaky začnou létat
2023 - změní se oběžná dráha Země
2033 - polární oblasti budou bez ledu
2043 - muslimové postupně ovládnou Evropu
2111 - lidé žijí ve společnosti s kyborgy (kříženec člověka a robota)
2273 - vznik nové lidské rasy
2371 - hladomor
3797 - Země přestává existovat
Baba Vanga

Paranormální aktivita za pár dolarů děsí celou Ameriku

16. ledna 2010 v 23:22 | aktualne.centrum.cz

Los Angeles - Víkendový filmový žebříček v USA sice vyhrála romantická komedie Couples Retreat s Vincentem Vaughnem a Kristen Bellovou v hlavních rolích, ale nejdiskutovanějším snímkem se stal nezávislý horor Paranormal Activity od dosud neznámého režiséra Orena Peliho.
Couples Retreat sice utržila přes 35 milionů dolarů, ale potřebovala na to 3000 kin a rozpočet bez reklamy byl kolem 70 milionů dolarů, kdy největší část spotřebovaly honoráře drahých hvězd.

Řekněte si o něj
Snímek Paranormal Activity, který podle zveřejněných údajů stál 11 tisíc dolarů, se hrál jen ve 160 kinech a přinesl za víkend 7 milionů. Ačkoli skončil v aktuálním žebříčku pátý, v každém sále bylo zhruba čtyřikrát tolik lidí než na vítězné komedii. Znamená to naprosto nevídanou průměrnou návštěvnost na jeden sál a návrat sedmisetnásobku nákladů hned po premiéře.
Nejde přitom jen o komerční úspěch. I ohlasy recenzentů jsou velmi pozitivní a především film spustil úplně nový typ distribuce. Díky komunitním sítím jako Twitter se o existenci snímku dozvědělo množství lidí a přímo od studia Paramount, které mělo práva na distribuci, si vyžádali, aby se film hrál v různých lokálních kinech.
I ukázka snímku, která koluje po internetu, nekončí tradičním oznámením "již brzy ve vašich kinech", ale "Chcete, by se snímek hrál ve vašem kině? Řekněte si o něj/Objednejte si jej".
Heslo Demand It! tímto zřejmě vstoupí do dějin filmového marketingu. Ostatně, trailer používá i mazanou dvojí rétorickou strategii - kromě přímé výzvy k objednání ukazuje nejen děj, ale také reakce testovacího publika v sále.
Oren Peli se před natáčením živil jako programátor a studoval grafiku a animaci. Námět na snímek ho napadl poté, co se z Izraele přistěhoval do USA a v novém domě slyšel podivné zvuky.
Paranormal Activity
"Neříkám, že to byl duch, ale bylo to nevysvětlitelné. V noci jste nejzranitelnější a náš film ukazuje právě tento primární strach," uvádí dnes v rozhovorech.
Paranormální "problematiku" prý studoval několik měsíců, ale samo natáčení pak stihnul za týden se čtyřčlenným štábem (Peli, jeho přítelkyně, kamarád Amir a najatý maskér) právě ve vlastním domě. Do jeho přestavby investoval většinu nákladů. A kupodivu, dnes se v něm už žádné divné úkazy nevyskytují.

I home video potřebuje dobré herce

Oren Peli přiznává i inspiraci snímkem Vymítač ďábla či Amityville Horror. Paranormal Activity je však přirovnáváno nejvíc k Záhadě Blair Witch - coby další milník v dějinách amatérské kinematografie, který se dostal do mainstreamové distribuce.
Peli tvrdí, že zvlášť si dal pozor na kvalitu herců, mezi nimiž muselo existovat dobré pouto, aby byli přesvědčiví. Většina lidí, kteří napodobují Záhadu Blair Witch, totiž zapomíná, že i iluzi dobrého home videa navodí až dobří herci.
Micah Sloat a Kathie Feathersonová, kteří prošli úspěšně konkurzem, navíc nehráli podle scénáře, ale jen podle základních pokynů, aby byli absolutně spontánní. Nevěděli, co je dál čeká a jak všechno skončí. Natáčelo se ve dne i v noci, celkem 70 hodin materiálu, který se pak stříhal 10 měsíců.
Paranormal Activity
Co se týče výrazových prostředků, je Peli minimalista, který má absolutní pochopení pro tvorbu iracionální hrůzy. Nepotřebuje zobrazit nic brutálního, stačí mu převážně kamera na stativu, trošku fouknout do prostěradel nebo rozsypat pudr po zemi. Jakmile se film objevil na několika festivalech (pokaždé s trochu jiným koncem), bylo jasné, že se zrodila další klasika žánru falešného dokumentu (mockumentu).

Lidé vycházejí zamlklí a bledí hrůzou

Následuje pak legenda, která je zřejmě z velké části pravdivá - alespoň tak se dušuje Peli v rozhovorech. DVD kopii si vyžádal sám hollywoodský boss Steven Spielberg, který kdysi produkoval film Poltergeist zabývající se paranormálním tématem.
Spielberg prý snímek sledoval sám ve své kanceláři a po skončení propadl panické hrůze, když se nemohl dostat z pokoje ven, protože byl náhle zamčený.
Každopádně divácký zážitek byl tak velký, že ve studiích Dreamworks a Paramount, kde Spielberg působí, odstartoval snahu dovést Paranormal Activity na plátna běžných kin. Původně se uvažovalo o remaku, ale pak Spielberg vymyslel ještě nový konec, který je nyní jedním z hlavních důvodů, proč se diváci po rozsvícení v sále úlevně nesmějí jako u jiných hororů, ale vycházejí ven zamlklí a bledí hrůzou.
Paranormal Activity
Paramount se přitom rozhodl pro zmíněnou nezvyklou strategii Demand It - založenou na pravidle, že pokud si na stránce Eventful.com/demand "objedná" snímek milion lidí, půjde extrémně nízkorozpočtový projekt z promítání po přehlídkách, malých sálech a studentských kolejích i do široké distribuce.
V Česku se premiéra Paranormal Activity odehraje v druhé polovině listopadu, jak v pondělí známila médiím zástupkyně společnosti Intersonic.
Na Mezinárodní filmové databázi (IMDb.com) má zatím snímek od zhruba 1400 uživatelů nesmírně vysoké hodnocení 8, 6 bodu s 10 možných; na recenzentské databázi mu 84 procent kritikůudělilo kladné hodnocení, které se v průměru ustálilo na 7,1 bodu.
V článcích publicisté připomínají dějiny filmů postavených na intenzivním strašení publika nejen tím, co se děje přímo na plátně, ale i tím, co se o filmech říká a co se děje v sálech; padají přitom jména režisérů a producentů Rogera Cormana či Williama Castlea. Někteří se nebojí přirovnat intenzitu účinku k Lost Highway Davida Lynche.

Planeta X-Nibiru

16. ledna 2010 v 23:02 | 2012konecsveta.mypage.cz |  Proroctví

Planeta X-Nibiru

Ztracená planeta sluneční soustavy?Annunaki
Annunaki s tisíciletou znalostí kosmických události, s pozemními i orbitálními stanicemi samozřejmě věděli k čemu dojde, se mohli včas vzdálit na orbitální stanice a mohli...
Na počátku ... (podle sumerské mytologie) O vzniku světa jsou dvě verze - náboženská (stvoření) a materialistická. Je možné, že by nebyly ve skutečnosti v rozporu, až na postavu Pána Boha?

Americký vědec Zecharia SITCHIN (znalec klínopisných jazyků) začal vykládat vznik sluneční soustavy a lidstva podle prvních písemných památek lidstva (sumerských a bybylonských klínopisných tabulek) od r. 1976, kdy vyšla jeho první kniha "Dvanáctá planeta" - nedávno se střídavým zdarem přeložená do češtiny. Studiem a porovnáním s biblí bylo zřejmé, že v bibli je obsažena řada údajů, převzatých se skreslením z původních sumerských originálů (tedy s přizpůsobením politickému účelu pro formování židovského národa).

Od té doby vydal Sitchin dalších pět knih "Schodiště do nebe", "Války bohů a lidí", "Ztracené říše", "Když začal čas" a "Kosmický kód", spojených do cykluKronika Země a dvě další samostatně stojící knihy "Návrat ke Genesis" a "Božská setkání", které dokreslují a dokladují Sitchinův výklad. Däniken na některé "divné" skutečnosti upozorňoval, Sitchin je schopen jim dát vysvětlení. Věřit není nutno, ale zamyslet se je možno.

Co je tedy v sumerských eposech napsáno? Na počátku bylo slunce, u něj byly dvě planety - Mumu (dnes Merkur) a Tiamat. Pak se vytvořily další planety:

- Lahamu (Venuše) a Lahmu (Mars)
- Kishar (Jupiter) a Anshar (Saturn) - ten měl satelit Gaga.

K nim se připojily:

- Anu (Uran) a Ea (Neptun).

Jejich dráhy ještě nebyly příliš stabilní.

Z hlubin vesmíru se ke vznikající sluneční soustavě přiblížila "bludná planeta" - Nibiru. Přitažlivost Neptunu zakřivila její dráhu dovnitř sluneční soustavy. Průlet kolem Uranu dokonce způsobil, že z této planety byla vytržena hmota a z ní se vytvořily 4 satelity planety Nibiru.

Planeta se do sluneční soustavy, která se otáčela proti směru hodinových ručiček, řítila po směru hodinových ručiček, tedy proti pohybu planet na oběžné dráze kolem slunce. Na planetu začala působit gravitační síla obrů - Jupitera a Saturnu - a její dráha se dále zakřivila do středu sluneční soustavy - k planetě Tiamat. Satelit Gaga byl odtržen od Saturnu a stal se planetou - Pluto (je to jediná planeta s jinou rovinou oběžné dráhy než mají planety zbývající).

Gravitační síla Nibiru způsobila, že se z planety Tiamat odtrhly kusy hmoty a vytvořily hned 11 satelitů planety Tiamat. Největší z nich byl Kingu, který se od Tiamat odpoutal a byl na skoro planetární dráze. To ale se již blížila Nibiru. Její satelity narazily do Tiamat, kterou silně poškodily a jejich 10 satelitů roztříštily a odrazily na extrémní oběžné dráhy - vznikly komety.

A Nibiru? Ta se průletem stala planetou sluneční soustavy, ale s extrémně eliptickou dráhou. Jeden její oběh trvá 3600 let. Při svém dalším obletu se opět přiblížila k poškozené Tiamat a její přitažlivost Tiamat rozlomila! Velký kus se sbalil do nové planety, která zachytila satelit Kingu a změnila ho do svého satelitu - vznikla Země a Měsíc. Zbytek Tiamat se rozpadl na tisíce kousků, které se začaly pohybovat kolem Slunce - to jsou dnešní Asteroidy.

Tento kosmogonický výklad je obsažen na klínopisných babylonských tabulkách a při dobré vůli najdeme některé náznaky a citace i ve Starém Zákoně. Planeta Nibiru (název sumerský) má i jméno Marduk (název babylonský), také je nazývána Planetou křížení a označována symbolem kříže.

Dnešní rozvoj astronomie se zdá tuto teorii podporovat - složení asteroidů odpovídá složení Země, jejich nepravidelné tvary hovoří pro katastrofický vznik. Vlastnosti Neptunu a Uranu rovněž odpovídají jejich charakteristice v sumerských legendách - vodní planety!

Jak ovšem mohli Sumerové tuto kosmogonickou teorii znát? Náznak nám dává jejich číslování planet. Země je označována číslem 7, Mars 6 a Venuše 8. Na tabulkách, vykopaných v Mezopotámii, rozpoznáme Mars jako hvězdu se 6 cípy, Venuši se sedmi cípy a Země má znak, složený ze 7 teček.

Nesmyslné? Pro nás ano, ale pro někoho, kdo se seznamoval se sluneční soustavou zevně nikoliv. Nejvzdálenější planeta Pluto byla první (1), kterou na své cestě do sluneční soustavy viděl, Neptun druhý, Uran třetí, Saturn čtvrtý, Jupiter pátý, Mars šestý, Země sedmá, Venuše osmá a Merkur devátý!

A jak mohli Sumerové znát Uran, Neptun a Pluto? Vždyť byly objeveny až v 19. a 20. století? Pokud jim to ovšem někdo, kdo věděl, řekl - proč ne?

A ještě jednu otázku je možno zodpovědět. Všechna stará náboženství znala 12 hlavních bohů a přiřazovala jim sluneční tělesa. Tedy skutečně musela být povědomost o 9 planetách plus Slunce a Měsíc. To je jedenáct těles. Co s dvanáctým bohem? Pokud ovšem existuje planeta Nibiru máme dopočítáno!

Pokud někdo poučoval Sumery (první civilizovaný národ světa) o kosmogonii, je jasný i vznik bohů. Předpokladem podle Sitchina je, že na bludné planetě Nibiru vznikl život a měl náskok proti vzniku života na Zemi. Inteligentní bytosti zde byly o miliony let dříve než na zemi.

Problém prapodivných životních podmínek na planetě, která je po většinu svého obletu Slunce mimo námi uznávaný životadárný pás relativně malé vzdálenosti od Slunce, může být vysvětlován existencí optimálního vnitřního tepla planety. Pak by tyto bytosti viděly v oblasti infračerveného záření více než ve viditelném spektru světla. To dokonce dokáže vysvětlovat některé skutečnosti (neexistence stop po otevřeném světle v pyramidách, zobrazování "kosmonautů" s ochrannými brýlemi - figurky DOGU z Japonska a p.).

Ze starých mezopotámských pověstí můžeme vyčíst kromě teorie o vzniku sluneční soustavy i báje o příchodu bohů na zemi z bludné planety a to s časovými údaji. Vysvětlit časové údaje mezopotamských tabulek o enormních časových délkách působení bohů a králů před potopou, je skutečnost, že délka života těchto astronautů by mohla odviset od jejich slunečního roku, který odpovídá 3600 letům pozemským. To by mohl být jeden rok jejich života.

Dalším skutečností, vyčtenou Sitchinem ze zmíněných eposů, je to, že tyto mimozemské bytosti pro uchování své civilizace potřebovaly zřejmě udržovat ochrannou vrstvu kolem své planety, vytvořenou z práškového rozptýleného zlatého prachu. A zlata bylo málo, museli jej hledat i mimo svou planetu. Jejich průzkumné sondy zjistily, že tohoto kovu je značné množství na Zemi.

Tak v r. 445 000 před naším letopočtem přistane na Zemi první expedice 50 astronautů Nefilim, vedená Enkim, synem jejich krále (?) Anu. První jejich základna je založena v jižní Mezopotámii a nazvaná E-ri-du (dům v dáli !). Pokus o těžbu zlata v Mezopotámii - nazývané Horní zemí - z mořské vody není dostatečně produktivní, ale nalezeny jsou zlaté doly v Jižní Africe (nazývané Dolní zemí - Abzu). Abzu tedy není podsvětí, jak byl dosud většinou tento název překládán. V Mezopotámii astronauté vybudovali řadu základen (řídicí centrum pro navigaci raket - Nippur, centrum pro pracování zlatých rud Bad-Tibira a d.). Na zemi se jejich "politickým" šéfem stal Enlil, bratr "technického" šéfa Enkiho. Postupně se jich na jejich základnách na zemi usadilo až 600 (mužů i žen), označovaných jako Annunaki.

Dalších 300 astronautů (nazývaných Igigi) pracovalo na oběžných drahách, kde obsluhovali stacionární satelity pro přestup z dopravních raketoplánů ze země na rakety meziplanetární pro dopravu na Nibiru (pravděpodobně vždy v té době jejího oběhu kolem Slunce, kdy se pohybovala nejblíže k Zemi (mezi dráhou Jupitera a Marsu).

Práce v dolech ovšem byly nesmírně náročná a tak kolem r. 300 000 před naším letopočtem došlo ke vzpouře, kterou musel přiletět zažehnat na Zemi sám velký šéf Anu. Enki obhájil vzbouřence poukazem na neúnosné pracovní podmínky a navrhl řešení: "Udělejme si z primitivních již na Zemi existujících opočlověků klonováním otroka-dělníka na práci!"

Bylo to přijato a Enki spolu se svou sestrou Ninhursag na své základně v Abzu (pod rovníkem v Africe) naklonovali neadrtálce spojením se svými geny ("I učinil bůh člověka k obrazu svému"). Podle mezopotamských bájí v tom byl háček - tento první člověk - se nemohl sám rozmnožovat (jako to nejde u mezků a mul), takže jeho chov byl náročný. Následovaly další genetické zásahy až vznikl Adapu (Adam!) - Homo sapiens (cromagnonec) se schopností se sám rozmnožovat. Ten se začal z Afriky šířit po zemi.

Poté docházelo ke křížení lidí s Annunaki ("I poznávali synové boží, že krásné jsou dcery lidské a vstupovali k nim"). Tito kříženci zřejmě měli i prodloužený životní cyklus, což by vysvětlovalo řadu údajů z bible - o skoro tisíc let starém Metuzalémovi, o nanabevzetí Henocha apod. Není vyloučeno, že klonování se stalo zábavou Annunaki a občas se jim vymklo, takže skutečně "obrové byli na Zemi" a obrazy prapodivných bytostí z mezopotámských a egyptských nálezů nemusí být pouze fantasmagoriemi. Zřejmě alespoň odpovědní Annunaki došli k závěru, že genetická čistota lidí je ohrožena a že by byl nutný kategorický zásah - likvidace zcestných mutací a zachování pouze původní čisté naklonované linie lidí.

Mezitím docházelo na zemi ke střídání teplejších a ledových období. Přiblížení bludné planety Nibiru se zřejmě občas projevilo různými kataklysmatickými vlivy. A jeden z těchto vlivů byl využit pro vyčistění lidské rasy.

Že došlo k "potopě" v Mezopotámii je doloženo i vykopávkami. Její vysvětlení katastrofickými záplavami a rozvodněním Eufratu a Tigridu bylo již uznáno. Ale proč tedy o potopě hovoří i pověsti na celém světě a to ještě před příchodem misionářů s biblí?

Vliv Nibiru může vysvětlit i toto. Při posledním ukončení doby ledové (13 000 až 10 500 let před naším letopočtem) bylo oteplení tak výrazné, že se ledová vrstva Antarktidy uvolnila, rozlámala a tyty kusy sklouzly po vodnaté mezivrstvě na skalnatém povrchu Antarktidy do okolních oceánů. To by vyvolalo vlnu tsunami, která mohla mít výšku desítek až set metrů. Při nárazu na zemi by jistě "vyšplouchla" ještě několikanásobně výše. A než by došlo ke zklidnění by se takové vlny přes zemi převalily několikrát. Navíc by tím vzniklé ochlazení vyvolalo období bouří a lijáků.

Annunaki s tisíciletou znalostí kosmických události, s pozemními i orbitálními stanicemi samozřejmě věděli k čemu dojde, se mohli včas vzdálit na orbitální stanice a mohli vybrané nezkažené lidské komunitě (Noe a další) spolu s potřebnou zvířenou zajistit přežití v arše - spíše mohutné "ponorce" (viz popis v bibli).

V mezopotámských eposech a v bibli je ještě řada údajů, které je možno dobře vykládat, pokud vezmeme do úvahy předcházející předpoklady. Je to obdoba Schliemanovy víry, že epos o Troji je "literaturou faktu" a je podle něj možno Tróju objevit. Pokud vezmeme za slovo zmíněné eposy a bibli a představíme si "náboženské" mýty jako fakta začne nám ledacos v historii lidstva zapadat do sebe.

Podle autora badatel(www.zahady.mysteria.cz)
Sumerská tabule - zajimave-mame v soustave určity počet planet ktere nejdou objevit jinak nez se satelitem nebo teleskopem ve vesmiru(sumeri brali měsic jako planetu)..a otazka je jak mohli sumeři vědět že je planeta kulatá a hlavne jak to vse vedeli? planety za saturnem se objevili az v 19.stoleti a oni o nich vedeli uz před 6 tisici lety..velka zahada Sumerská tabule zajimave-mame v soustave určity počet planet ktere nejdou objevit jinak nez se satelitem nebo teleskopem ve vesmiru(sumeri brali měsic jako planetu)..a otazka je jak mohli sumeři vědět že je planeta kulatá a hlavne jak to vse vedeli? planety za saturnem se objevili az v 19.stoleti a oni o nich vedeli uz před 6 tisici lety..velka zahada socha z Mexika - Bůh (Enki) ..někteři si to vykladaji jako skafandr ..lidi pred tisici lety nechapali co je skafandr..mysleli si ze tak vypada socha z Mexika Bůh (Enki) ..někteři si to vykladaji jako skafandr ..lidi pred tisici lety nechapali co je skafandr..mysleli si ze tak vypada
tabule sumer - tabule sumer sumer -

ZA POŽÁRY NA SICILII PRÝ MOHLI MIMOZEMŠŤANÉ

16. ledna 2010 v 22:53 | www.ufo-mimozemstani.webgarden.cz |  Vesmír a UFO

ZA POŽÁRY NA SICILII PRÝ MOHLI MIMOZEMŠŤANÉVyšetřování série požárů ledniček, televizí a mobilních telefonů v sicilské vesnici Canneto di Caronia dospělo k závěru, že za vším stojí "mimozemšťané, kteří testují tajné zbraně."
O vesnici se hodně psalo před třemi lety, když obyvatelé začali hlásit nevysvětlitelné případy samovolného vznícení běžných domácích předmětů. Na Sicílii se sjely desítky vědců různého druhu i vojenských expertů, aby případy vyšetřily. Jak uvádí agentura Ananova, jeden vědec prý dokonce viděl, jak se elektrická šňůra vypojená ze zásuvky najednou ocitla v plamenech. Vesničané dospěli k přesvědčení, že za to mohou nadpřirozené síly a hlavní vatikánský exorcista, otec Gabriele Amorth, se klonil k názoru, že je to dílo Satanovo.
Italská vláda si objednala podrobnou zprávu a zaměstnala vlastní experty, včetně jednoho
vědce z americké vesmírné agentury NASA. V částech zprávy, které pronikly do sdělovacích prostředků, se praví, že za vznícení mohly "velmi silné elektromagnetické výboje, které nebyly vyrobené člověkem a dosahovaly síly 12 až 16 gigawattů." Zpráva se zmiňuje o možném přistání UFO poblíž vesnice, protože se tam "v poli našly vypálené stopy, které nejsme schopni vysvětlit." "Netvrdíme, že za požáry stáli malí zelení mužíčci z Marsu, ale to, že za požáry mohou nepřirozené síly schopné vyvolat silné elektromagnetické výboje. Je to jen jedna z možností. Zvažujeme i další, jako například to, že zde neznámé síly testovaly tajné zbraně, které produkovaly ohromné množství energie," říká Francesco Mantegna Venerando, šéf sicilské civilní ochrany, který na vypracování zprávy dohlížel.


kostel Zjevení Páně

16. ledna 2010 v 22:51 | www.hrady.cz |  Zajímavá místa

ČR

sakrální památky
kostel, chrám zachovalý přístupno v návštěvních hodinách Česká Republika Královéhradecký kraj N 50° 17' 57.61"
E 15° 52' 13.84" Uveřejněno: 13.5.2004
Zámecký kostel Zjevení Páně nechal v letech 1699 - 1711 postavit Jan Josef hrabě ze Šternberka. Za stavitele je považován Kryštof Dienzenhofer, i když některé prameny hovoří o Janu Santinim.
Kostel je ceněn jako stavebně velmi hodnotná barokní stavba.
Jeho složitý konkávně-konvexně zprohýbaný půdorys má tvar mírně protáhlého osmiúhelníku. Kostel je cenný nejen architektonicky, ale i díky ojedinělému, kompaktnímu, slohově jednotnému interiéru, který od dostavby kostela nedoznal větších změn.

Fresková výzdoba vyšla z ruky Jana Jakuba Steinfelse ze Steinfelsu. Všechny fresky jsou tematicky vázány k proroctví o Kristově příchodu - v klenbě jsou vyobrazeni Mojžíš a starozákonní proroci, v kápích a lunetách nad okny jsou Sibyly. V kupoli presbytáře je vyobrazeno Stvoření světa, v kupoli nad oratoří je to pak Bůh otec mezi Kristovými předky. Kartuše na stěnách zobrazují Příchod tří králů a Heroda mezi zákonníky.
Z obrazů kostelu dominuje vrcholné dílo Petra Brandla "Klanění Tří králů" (1727) umístěné na hlavním oltáři. Obraz doplňují nadživotní sochy rodičů Panny Marie sv. Jáchyma a sv. Anny od F. J. Pacáka (žáka M.B. Brauna), který je také autorem ostatních soch tvořící hlavní oltář. Z Brandlovy ruky vyšel také menší obraz sv. Blažeje (asi 1713), který je umístěn na patronátním oltáři. Na postranních oltářích jsou mezi štukové sochy českých světců umístěny obraz Glorifikace Jana Nepomuckého (1724) od italského malíře C. Carloneho a obraz Madony podávající růženec sv. Dominikovi (1755) od královéhradeckého malíře O. Maywalda. Na hlavním oltáři je umístěna desková malba Madony s Ježíškem od neznámého autora ze 16. století.
Dřevěné lavice, kazatelna s reliéfem Mojžíše na řečništi a symbolem Božího oka, oltář Jezulátka a spodní část hlavního oltáře pocházejí z dílny řezbáře K. Devotyho.
Zámecký kostel Zjevení Páně přešel v roce 1975 do vlastnictví města Smiřice a v roce 1996 byl pro svoji výjimečnou architekturu prohlášen národní kulturní památkou.

Hlavní obrázek místa pohled od severovýchodu © Pavel Zany Komárek 10. 10. 2005

V Káhiře se zjevuje Panenka Maria

16. ledna 2010 v 22:49 | www.tyden.cz |  Paranolmární jevy

V Káhiře se prý zjevuje královna nebe Panna Maria.Jsou tři hodiny ráno a deset tisíc lidí na káhirském předměstí Al Varak upřeně hledí do nebe. Výkřiky protínají noc a záhadné světlo září za zvonicí kostela. Mnozí myslí, že vidí Pannu Marii. Jakmile vešlo ve známost první zjevení z 10. prosince, začaly sem chodit tisíce koptských křesťanů v naději, že jim podivné světlo přinese požehnání.


Poutní kostel ve Vranově u Brna si připomíná 770 let od zjevení Panny Marie

16. ledna 2010 v 22:44 | tisk.cirkev.cz |  Zajímavá místa
Jedno z nejvyýznamnějších poutních míst brněnské diecéze - mariánský chrám Panny Marie ve Vranově u Brna - si letos připomíná 770 let od zjevení Panny Marie Vranovské.
Vranov u Brna: Jubilejní rok budou věřící prožívat při návštěvě poutního kostela Panny Marie ve Vranově u Brna (1240-2010). Jedno z nejvyýznamnějších poutních míst brněnské diecéze si připomíná 770 let od zjevení Panny Marie Vranovské.
Po celý slavnostní rok 2010, zvláště o prvních sobotách a po celé období vranovských poutí (od první neděle v září do první neděle v říjnu) jsou bohoslužby obdařeny milostí plnomocných odpustků.
Další informace:
tel. +420 541 239 023, +420 541 239 264
www.dc-vranov.katolik.cz

Kostel Velké Hamry / Church in Velke Hamry

Co je to kletba

16. ledna 2010 v 22:37 | cs.wikipedia.org |  Záhady a pravdivosti
Kletba je vyjádřená žádost k nadpřirozeným silám, aby někomu vznikla škoda nebo jej potkal zlý osud.[1] Vyslovením kletby se určitá osoba stane prokletou, tj. po určité době tuto osobu postihne neštěstí. Prokletí se nemusí vztahovat jen na osoby, ale též na celé rodiny, předměty, budovy, místa atd. Kletba se vyskytuje zvláště v mytologických líčeních, lidových pověstech a pohádkách.
Kletbou se dnes často rovněž míní použití více či méně vulgárních výrazů pro uvolnění vnitřního napětí. Některé kletby se dosud vyskytují v ustálených obratech, přestože už nejsou míněny doslova, např. aby ho čert vzal.
Soubor:Gallen Kallela Kullervos Curse.jpg