>Sběr různych článku s různych stránek<

Jack Rozparovač (Ripper)

6. září 2009 v 13:33 | MICHAL |  Záhady a pravdivosti
Jack Rozparovač (anglicky Jack the Ripper) byl vrah, který byl mezi srpnem a listopadem 1888 podezřelý, že v uličkách chudinské čtvrti Whitechapel na východě Londýna (East End) v několika pár týdnech roku 1888 zavraždil 5 prostitutek.
. Všechny žily v okruhu sotva pěti set metrů od sebe, tři z nich ve stejné ulici, dvě dokonce ve stejném domě. V této čtvrti žilo kolem 1.200 prostitutek. Jeho totožnost je neznámá, nikdy nebyl dopaden.
Počet obětí tohoto vraha není znám mimo všechny pochybnosti, nejčastěji se hovoří o pěti vraždách (jinak se počty pohybují od 4 do 9). První zavraděnou byla Mary Ann Nicholsonová. Poté Catharine Eddowesová, Annie Chapmanová, Mary Jane Kellyová, Mary Nicholsová a Elizabeth Strideová. Ženy byly nejprve uškrcena, potom jej vrah položil na zem a podřízl jim hrdlo, nakonec tělo rozporcoval. Podle toho, jak byla těla rozřezána, se usuzuje, že vrah měl podrobnější znalosti anatomie.
V průběhu vyšetřování dostávaly noviny dopisy - údajně - od vraha (v jednom z nich se podepsal jako Jack Rozparovač). V jednom balíčku byla ledvina, v té době možné zjistit zda ledvina patří nějaké oběti či ne.. Příběh tohoto sériového vraha zaujal mnoho spisovatelů např.Alan Moore. Dnes se vědci domnívají,že dopisy nepsal sám vrah.
V roce 1991 byl v domku na londýnském předměstí nalezen deník údajně Jacka Rozparovače. Jako autor byl identifikován James Maybrick. Celkem 12 znalců podrobilo deník o 65 stranách rozsáhlým pozorováním . Část znalců došla k názoru, že sice nelze jednoznačně potvrdit, že patří Jackovi, ale také není možné deník označit za padělek. Identita Jacka Rozparovače nebyla nikdy spolehlivě zjištěna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama