>Sběr různych článku s různych stránek<

Tajemný hřbitov

23. srpna 2009 v 14:44 | MICHAL
Znám jeden hřbitov ve středních čechách, který určitě stojí za shlédnutí. Je velmi starý a dnes už se na něm nepohřbívá. Sám o sobě mi příjde jako kouzelný svojí atmosférou, polorozpadající se náhrobky obrůstající okolní přírodou, nádherné sochy a těžko čitelné náhrobky, dokonalé romantické místo snad pro svoji odlehlost dosud nepodlehl nájezdům vandalů a zlodějů soch.

Uprostřed se nachází kaple, která je myslím útočištěm nějaké skupiny vyznávající černou magii nebo něco podobného. Uvnitř jsou často uspořádány kameny do tvaru pentagramu nebo obráceného kříže, zbytky svící i tajemné nápisy, celé to uvnitř působí podivně a strašidelně. Rychle jsem z kaple prchala na světlo, když jsem to poprvé viděla. Nemám z tohoto místa žádný zážitek s duchy nebo podobně, nicméně jedna podivná událost se mi tu přihodila.

Byla jsem tam jednoho odpoledne, procházela hřbitov a četla nápisy na náhrobcích. Jeden mě natolik upoutal svoji morbidností, že jsem si ho zapamatovala a hned jsem ho doma odrecitovala svojí rodině a všichni jsme se tomu pousmáli. No, zkuste si představit na svém hrobě nápis: "Slunce zašlo za horu a já musím do hrobu.." Fakt síla.

Po pár měsících na jaře jsme se tam opět vypravili i s rodiči a sestrami a samozřejmě jsem jim náhrobek chtěla ukázat. Prošli jsme několikrát hřbitůvek hrob od hrobu, nic jsme nevynechali, ale ten hrob prostě zmizel. Byl to velký jednoduchý pomník a možnost, že by byl odstraněn mi přišla dost nepravděpodobná. No, ale prostě tam nebyl. Sice nám to všem přišlo podivné, ale dál jsme to neřešili a jeli jsme domů.

V létě mě to tam zase začalo táhnout, jen tak se podívat, jestli je vše v pořádku, jestli vandalové ještě hřbitov neobjevili, tak jsem sedla do auta a vyrazila se podívat. Asi mi nebudete věřit, ale po pár krocích hned u vstupu se na mě zdálky díval TEN náhrobek a přímo mě bodal do očí svým morbidním nápisem! Jeho přehlédnutí naprosto vylučuji. Málem mě to posadilo do trávy, to vám povím!

No, možná to není až tak strašidelný příběh, ale když teď někdy zaslechnu, že se na strašidelném hřbitově třeba přemisťují hroby, tak vím o čem je řeč! Nepovažuji tenhle hřbitov za strašidelný, možná tak lidské dění v podzemí té kaple, je to malebné místo, kde přímo cítíte klid odpočívajích duší a vtipkování na účet jejich hrobů se zřejmě nevyplácí..
ZDROJ WWW.ZAHADY.MYSTERIA.CZ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama