>Sběr různych článku s různych stránek<

Dům u hřbitova

23. srpna 2009 v 22:07 | MICHAL
To co Vám tady napíšu se nestalo mě, ale mé sestře. Všechno to vlastně začalo tím, že dostala nápad zajet k babičce na dovolenou.
Babička bydlela sama ve starém domě na vesnici s výhledem na hřbitov a kostel nad ním. Není divu, že tam nikdo nechtěl přes noc spát. Přes den tam běžně bouchaly zavřené dveře a otáčely se klíče v zámku. V noci zase vrzaly parkety, jako kdyby se po nich někdo procházel. Sám jsem to v noci zažil - šlápoty, které se odmlčely, aby zase pokračovaly, do toho odbíjely kostelní hodiny. Za okny se mihotaly svíčky z náhrobků, atmosféra víc, než tajemná. Šel z toho všeho mráz po zádech.
Poté, co se má sestra ubytovala i se švagrem u babi, nastala očekávaná noc. Zprvu všichni poklidně usnuli a vypadalo to, že je všechno v pohodě a čeká je klidná noc. Sestru však po půlnoci probudilo hlasité mluvení. Byl to její muž, který vedle ní se zavřenýma očima někomu odpovídal. Po chvíli ho vzbudila, když zaslechla, jak říká a stále opakuje, že nikam nepůjde... Po probuzení se od něho dozvěděla, jak se mu ve snu zjevil postarší muž, který ho lákal nahoru na půdu, že mu tam něco ukaže. Těžko říct co.
Záhy se však zjistilo, že to nebyl nikdo jiný, než náš praděda, který byl pochován na onom hřbitově za barákem. Švagr ho vlastně vůbec neznal, ale když ho uviděl na fotce, kterou mu ukázala babička, rozklepaly se mu kolena a řekl, že to je on.
Samozřejmě, že po tom nastalo balení a bylo po dovolené. Nutno dodat, že ten tón, kterým ho lákal na půdu, nebyla prosba, ale rozkaz.
Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby nebyl probuzen. Podle svých slov se tam chystal ve spánku jít..
ZDROJ:/zahady.mysteria.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ssssss ssssss | 4. července 2011 v 17:52 | Reagovat

jů :D krásnej dizain :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama