>Sběr různych článku s různych stránek<

Duch na skotském hradě skutečně existuje!

23. srpna 2009 v 23:18 | MICHAL |  Zajímavá místa

Duch na skotském hradě skutečně existuje!


Ve Velké Británi je plno starých hradů a pošmourných mlhavých dnů. Snad každý druhý Brit věří na duchy a každý desátý ducha na vlastní oči viděl. Skotský hrad Tantallon je duchů prý plný..... "Pohádka pro děti", by si řeklo mnoho z vás. Vypravte se na hrad Tantallon sami a mnozí z vás po prohlídce hradu změní názor.....
O hradu Tantallonu koluje mnoho starých pověstí a legend. Podle jedné byl na hradě vězněn anglický král James V. ještě v letech kdy byl mladý. Král byl na hradě krutě mučen a vyvázl z několika zraněnímy. Podle pověsti se sem král má po smrti vrátit a strašit zde jako duch... Podle až mrazivě detailní fotografie pořízené loni se nemusí jednat o pouhou pověst.
Podivnou postavu ze starých časů zde vyfotil výletník Christopher Aitchinson.
Postava působí velice smutným dojmem.
postava připomínající dvořana s velkým límcem kolem krku, zírající z okna hradu

Návštěvník fotografii předal ve čtvrtek médiím které jí zveřejnily a způsobily tak všeobecný rozruch. Trojice expertů na Photoshop a podobné programy fotografii detailně prozkoumali a shodli se že fotografie nebyla upravována. Správce hradu také potvrdil že klíč od těchto míst má jenom on na svých klíčích. Tím je tedy vyloučeno že by zde mohl někdo být.
Christopher Aitchinson, který neměl ve chvíli focení ani potuchy o tom, že zachytil na svém snímku něco velmi netypického. Když se vrátil večer domů, prohlížel si vyfocené fotografie, než narazil na jednu, kde zřetelně uviděl neznámou postavu.
Specialisté na duchy se shodli že postava až nápadně připomíná krále Jamese V. Lidé popírající existenci duchů tvdí že duch vznikl světelným klamem. Fotografie je však na klam až příliš přesná.
Máme tedy možná řešení pouze Dvě: Turista byl domluvený se správcem hradu a umístil na místo nějákou figurínu aby získal slávu a psalo se o něm v novinách, nebo na se na hradě skutečně dějí věci mezi nebem a zemí.
ZDROJ:/inzahady.webnode.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sharleena Sharleena | E-mail | Web | 24. října 2016 v 0:59 | Reagovat

Great post with lots of impatront stuff.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama